«На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну

«На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну
  • Сергій Мельник з позивним «Іспанець» службу у зведеному батальйоні НПУ «Захід» несе з 2022 року.
  • Які реалії війни та його бойовий шлях? Розповідаємо.

На сайті Головного управління Національної поліції у Вінницькій області розповіли історію поліцейського, який вже два роки боронить нашу країну. Звуть хороброго воїна — Сергій Мельник з позивним «Іспанець». Отримав він його, бо майже 10 років жив з-за кордоном, а потім повернувся в Україну, де безпосередньо очолював управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області.

Проте з початком повномасштабного вторгнення перевівся у спецпідрозділ вінницької поліції та відправився в зону бойових дій. Як розповідають в поліції, разом з колегами та військовими виконували бойові завдання в Тернах, згодом у Серебрянському лісі.

Відео дня

В Тернах, як розповів Сергій, незважаючи на активні бойові дії, залишався жити один чоловік: він наглядав і за своїм, і за сусідськими обійстями. Бійці з свого постійно привозили йому продукти та інше необхідне.

«На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту. Пригадую, ми проїжджали одне з сіл Донеччини, де жила багатодітна сім’я. Їм не вдалось виїхати раніше, тож близько пів року прожили в окупації. Коли населений пункт звільняли, діти нарешті вийшли за межі подвір’я і неподалік поставили своєрідний «дитячий блокпост, — розповідає Сергій Мельник. — Коли проїжджали ми чи інші українські воїни, то, аби рухатись далі, мали в коробку покласти якісь смаколики. І так щодня. Оскільки росіяни після себе це село перетворили в руїну, родина мусила його покинути, адже дітям треба вчитись. А тут за кілька кілометрів цілодобово лунають вибухи, лінія фронту неподалік».

Незважаючи на безперервні бої та обстріли, багато жителів Донеччини продовжують жити в селах. Поліцейський з подивом ділиться своїми враженнями: «Це дуже важко – бачити цю руїну і бачити, як живуть ці люди».

Зараз Сергій Мельник керує штабом в зведеному батальйоні НПУ «Захід». В його завдання входить – володіти оперативною інформацією та планувати всі дії батальйону. Це включає ведення документації, координацію з іншими підрозділами ЗСУ та забезпечення того, щоб всі бійці знали про місцезнаходження та завдання один одного.

«Кожен напрямок на війні відповідальний, і якщо батальйон функціонує як єдиний механізм, то все має бути добре», зазначає поліцейський.


Читайте також:

У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам

На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up